Ohlasy

Četli jste některý z mých románů? Podělte se s ostatními čtenáři o své dojmy.Andrea

Ačkoli mi žánr thrillerů, sci-fi nebo fantasy vůbec nic neříká (a dá se říci, že se mu vyhýbám) knihu Dům soumraku I. jsem přečetla, jak se říká, jedním dechem. Přiznávám, i tomuto čtení jsem se dlouho vyhýbala, ale čím více/déle jsem měla možnost hovořit s autorem, tím více mne četba lákala, až jsem si konečně výtisk zakoupila. Neprohloupila jsem. Děj knihy se, dle mého názoru, dá považovat za velmi povedené alegorické ztvárnění dnešní společnosti. Nemíním zde nastiňovat děj, ten nechť si čtenář laskavě vychutná sám při četbě. Ráda bych však vyzdvihla autorův cit pro jazyk. Nebojí se užívat vulgarismů a nevyhýbá se ani sexualitě. Navzdory tomu nejde knihu označit za sprostou či nevkusnou, slova jsou vždy použita právě tam a tak, jak slyšíme kolem sebe dennodenně a naopak dodávají napsanému na autentičnosti. Jediným pro mne lehce rušivým prvkem pro mne bylo užívání hantecu či slov převzatých z nářečí (například hadra, betel…). Nic proti tomu, sama jsem svůj slovník o tato obohatila, avšak v rámci zachování anonymity místa bych volila neutrálnější výrazy, konečně i měna byla zvolena na „všeobecné“ euro. S touto výtkou souvisí i další, poloha Města je „konkretizována“ ve chvíli, kdy čteme, že hrdinové pojedou na jih, tuším do Itálie, a pak na sever do Skandinávie. Můžeme si tak snadno domyslet, že se jedná o město (středo)evropské. Toto je však jen drobný detail, který knize na kvalitě ani v nejmenším neubírá, a uznávám, že jde spíš o mou vrozenou rýpavost. Knihu mohu všem vřele doporučit. Už teď se těším, až se začtu do dalších dílů.


Vlasta

Třetí díl mne nezklamal, těšila jsem se na večer, až budu mít čas číst, často do 1. hodiny ráno! Jsem zvědavá, jak román dopadne, určitě si nenechám ujít závěrečný díl.


Jitka

Hlasuji o nejoblíbenější postavu, ale jelikož jich mám víc, tak je pro mě volba hodně těžká. Mám ráda Taru, Daniela a Lenku. I dalším držím pěsti a přeji, aby byli stejně stateční a strategičtí jako doposud:) Přeji i Tobě, aby se Ti dobře psalo, protože se nemůžu dočkat rozpletení příběhu. Netrpělivá Jitka H.


Helena

Dočetla jsem III. díl Domu soumraku. Knihu jsem přečetla jedním dechem, od začátku až dokonce jsem byla udržována v napětí. Chvílemi jsem se tak vžila do děje, že jsem málem přejela výstupní stanici z vlaku. Netrpělivě očekávám závěrečný díl. Přeji hodně tvůrčí energie.


Katka

Knížku jsem si přečetla a moc se mi líbila. Děj, který je protkaný lehce pikantními událostmi, mě upoutal. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, hlavně Lenku, ta je zvlášť mojí oblíbenkyní. Jsem zvědavá a budu vyčkávat další díl.


Jitka

Zájem projevil i můj manžel, který si knížku přečetl a říkal, že když ví, že jsi ekonom, tak musí opravdu smeknout. Těšíme se na druhý díl a dáme si ho k Vánocům pod stromeček. Doufám, že se už dozvíme nějaké podrobnosti… kniha je velmi napínavá a na konci jsme měla chuť tě zastřelit.


Iveta

Tak jsem právě přečetla první díl a je to naprostá bomba. Moje nejoblíbenější postava je Tara.


Jirka

Tak musím přiznat, že jsem nečekal, že ve dvojce úplně změníš hlavní postavy. Bylo to pro mne velké překvapení, ze začátku jsem čekal, že se to s lidmi z jedničky nějak postupně prováže, ale poměrně brzy jsem pochopil, že je celá kniha příběh jiných lidí. Za sebe musím říct, že se Ti ten "risk" vyplatil, hned od začátku jsem se do čtení ponořil (stejně jako u jedničky) a přečetl jsem to během několika dnů po tom co jsem si to u Tebe vyzvedl - tedy během vánočních svátků. A pokud to mám celkově zhodnotit tak jednoznačně moc dobrý!! Taky se mi moc líbí, že se nevyhýbáš sexualitě - pro mě tím bylo to vyprávění hodně vylepšené. Je to běžná součást života a například některé americké pokrytecké produkce se tomu vyhýbají tak okatě až je to směšné...:-). No možná je to proto, že jsem chlap... a taky možná proto patří mezi mé oblíbené postavy ty "odvážnější" holky, jako je např. Klaudie na vozíku z dvojky nebo z jedničky manželka hlavního hrdiny anebo frontmanky té rockové kapely. Pak jsou samozřejmě postavy, které mě iritují a to velmi - to je kamarád hlavního hrdiny z jedničky (tuším Petr se jmenoval) - ten když skončí hodně špatně tak mi to vůbec nebude vadit:-)). Myslím, ale, že vyvolání i negativních emocí je pro autora úspěchem. Už jsem moc zvědavý a těším se na trojku, doufám, že se mi podařilo zachytit většinu indicií, jako je např. ta nadmořská výška, o které se domnívám, že rozhodně něco znamená a spekuluji co a proč to je...


Zprava